27.01.2017

Markizy okienne

Montaż markiz

Kiedy wykańcza się budynki mieszkalne lub oddaje do użytku budynki zastosowania publicznego, w każdym momencie muszą one być dopięte na ostatni guzik. Zanim dostanie się pozwolenie na korzystanie z nich, należy spełnić wszelkie formalności.

Wstępem do nich jest na 100 procent kompletnie zrealizowany projekt budowlany. Jeżeli już w takim zostały uwzględnione markizy elektryczne, to zanim zgłosi się chcę oddania budynku, to takie markizy muszą zostać zamontowane. Z pewnością nie wszystkie projekty budowlane są takie dokładne, ale jeśli takie sugestie były w nich poczynione, to muszą one być zrobione.

Dlatego również wielu projektantów doradza swoim klientom, by nie przesadzali w kwestii uszczegóławiania swoich projektów. Nie jest to rentowne, głównie ze względu na to, że wszelkie takie wytyczne muszą być zrealizowane. Nie można samowolnie zadecydować o tym, że jednakże markizy fasadowe nie będą montowane. O ile projekt je przewidywał, to dla spełnienia formalności muszą one być zamontowane. W wersji dokładnie takiej, jaka została opisana w projekcie. O takich detalach zdecydowanie całkiem dobrze jest myśleć już po oddaniu budynku. Wówczas można dowolnie wybierać sobie sposób jego wykończenia czy ozdabiania.

W takich przypadkach można dowolnie decydować o tym, w jakim kolorze będą markizy ogrodowe. A przy tym w znaczącej liczbie przypadków jest tak, że na etapie tworzenia projektu podobają nam się inne rozwiązania, a postępujący czas przynosi inne. Wręcz o ile zmienią się nam upodobania, to według projektu będzie musiało być tak, jak to można zaplanowano.

Sprawdź: markizy.