13.04.2017

Karawan pogrzebowy

Ile kosztuje pogrzeb?

Kiedy umiera bliska nam osoba, to stajemy przed obowiązkiem zorganizowania jej godnego pochówku, a pomóc nam w tym może adekwatny zakład pogrzebowy. Wiele firm oferujących tego rodzaju usługi możemy spotkać w naszych miastach, jednak nie wszystkie one zapewniają poziom, jakiego powinniśmy od nich oczekiwać.

Kiedy nie wiemy, na którą się zdecydować, to nie wybierajmy najbliżej z nich, nie gorzej poradzić się znajomych, których spotkała już taka przykra sytuacja. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że ta smutna uroczystość zyska odpowiednią oprawę, a my z szacunkiem pożegnamy zmarłego. Odpowiedni i godny zaufania zakład pogrzebowy para się kompleksową organizacją pogrzebu, wyręczając w tym pogrążoną w smutku rodzinę. Pracownicy takiej firmy pomogą załatwić wszelkie niezbędne formalności, tj. wypłata zasiłku pogrzebowego i przygotują także zmarłego do pochówku.

Muszą zagwarantować transport zwłok najpierw do domu pogrzebowego w celu ich ubrania i zastosowania ewentualnych usług kosmetycznych, a również przewiezienie trumny do kościoła i ze stuprocentową pewnością na cmentarzu. Zakład pogrzebowy powinien dysponować odpowiednimi samochodami, karawanami, a sporo z nich oferuje wręcz przewóz żałobników przy pomocy busów czy autokarów.

Zapewni też dodatkową oprawę muzyczną, zakupi wieńce, a dosłownie obecność osoby duchownej, adekwatnego wyznania. Sporo zakładów posiada też specjalną salę umożliwiającą zorganizowanie stypy, z pełnym zapleczem kuchennym. Wykaz wszelkich usług musi być zawarty w sporządzonej, pisemnej umowie, zawierającej dokładne rozliczenie kosztów pogrzebu.

Polecamy: Zakład pogrzebowy Łódź.