29.09.2017

Woda mineralna

Woda mineralna z magnezem
Woda mineralna z magnezem staje się coraz popularniejszym rodzajem wody na naszym polskim rynku. Magnez jest pierwiastek, który jest bardzo niełatwy do pozyskania. Spora większość z nas cierpi niestety na niedobory tego bardzo ważnego dla naszego zdrowia pierwiastka.



Występuje on wyłącznie i tylko w naturalnych produktach spożywczych. Przetworzenie jedzenia, dosłownie w najmniejszym stopniu zabija ten cenny pierwiastek z tego produktu. Nasza obecna dieta w wielu przypadkach opiera się na produktach przetworzonych. Większość z nas nie ma wszak czasu na przygotowywanie codzienne posiłków i pysznych soków warzywno - owocowych. Kupujemy gotowe produkty w sklepie, które na nieszczęście nie posiadają stosownej ilości tego potrzebnego dla nas pierwiastka.

Specjaliści twierdzą, że codzienne wypicie butelki wody mineralnej z magnezem może przyczynić się do utrzymania stabilnego, zgodnego z dziennym zapotrzebowaniem, poziomu magnezu w naszym organizmie. Jest to faktycznie dobra wiadomość i warto zainwestować w codzienne picie wody z magnezem. Zawarty w niej magnez jest bardzo dobrze wchłaniany przeze mniez organizm. Jest to na prawdę istotna zaleta, gdyż na przykład suplementy z magnezem posiadają bardzo niską wchłanialność tego pierwiastka. Nie warto wierzyć w zapewnieniom producenta suplementów diety, gdyż wyłącznie nieliczna część tego pierwiastka zostaje wchłonięta przez moją firmęz organizm. Magnez jest też pierwiastkiem, który niestety bardzo łatwo się wypłukuje.

Jego największym wrogiem jest przede wszystkim kawa i herbata. Są to napoje, które wypłukują ten cenny składnik mineralny z naszego organizmu. Znakomita większość z nas bardzo szybko odczuje negatywne skutki niedoboru magnezu w naszym organizmie. Jest to pierwiastek, który jest odpowiedzialny na właściwe funkcjonowanie naszego układu nerwowego. W przypadku jego niedoboru będziemy cały czas czuli się zestresowani , a oprócz tego zmęczeni.

Warto zobaczyć: Jaka woda mineralna.